Trenéři

Tenisový klub Rapid Praha klade velký důraz na výběr trenérů do svých řad. Tenisový trenér je jednou z nejdůležitějších osob, se kterými se hráč při svém tenisovém vývoji setkává. Je proto třeba, aby byl trenér silnou osobností s řadou praktických i teoretických znalostí tenisového výkonu v celé jeho šíři. K tomu mu mohou napomoci, jak odborné vědomosti získané dlouholetým trenérským studiem, tak především praktické zkušenosti získané každodenní prací na tenisovém dvorci. Domníváme se, že naši trenéři jsou právě takovými osobnostmi, které Vám svým přístupem mohou napomoci ve vašem dlouhodobém tenisovém růstu.


V tenisovém klubu se bude potkávat s těmito trenéry:


Hlavní trenér:

Ing. Stanislav Pařízek
Telefon: 603 554 827
E-mail: standa.parizek@seznam.cz

hlavní trenér - Stanislav Pařízek
Bývalý hráč TC VŠ Praha, trenér 1. třídy (nejvyšší možné trenérské vzdělání v ČR), sbíral své trenérské zkušenosti v letech 1990-96 v zahraničních klubech a trénikových střediscích v Rakousku, Itálii a na Kypru, na univerzitě v San Diegu v USA i při národním mužstvu mužů a žen na Maledivách. V roce 1995 ho delegoval Český tenisový svaz do Číny, kde se stal trenérem národního mužstva mužů a poté i juniorů do 18-ti let a juniorek do 14-ti let. V letech 1997 až 2005 trénoval žáky a juniory v TO Bohemians Praha. Od roku 2006 je trenérem mládeže do 18-ti let v tenisovém klubu TJ Solidarita Praha a v současné době také působí v TK Hostýnská. V roce 2009 vyhrála jeho svěřenkyně Denisa Kulhánková MČR starších žákyň.Trenéři tenisové školy:

Ing. Petra Herčíková
Telefon: 603 269 818
E-mail: petra.hercikova@centrum.cz

trenérka - Petra Herčíková
Trenérka Tenisové školy a závodních hráčů v TK Rapid Praha od roku 2008 do současnosti. Dále se podílí na organizační činnosti v TJ Solidarita Praha 10 a také působí v TK Hostýnská. Od roku 2004 organizuje mezinárodní tenisové kempy a rovněž na nich trénuje. V minulosti byla hráčkou za TO Bohemians Praha (hráčka Pražské divize, účast na MČR v žákovských kategoriích).
Daniel Blažek
Telefon: 608 475 513
E-mail: danielblazek@seznam.cz

trenér - Daniel Blažek
Trenér Tenisové školy a závodních hráčů v TK Rapid a na mezinárodních tenisových kempech. Dále se podílí na trenérské činnosti v TK Hostýnská. Odchovanec Slavoj Český Brod, bývalý hráč PSK Olymp Praha. Účastník juniorských mistrovství republiky v kategorii jednotlivců i družstev.

Jakub Rosol
Telefon: 603 286 460
E-mail: jakub.rosol@email.cz

trenér - Jakub Rosol
Trenér Tenisové školy a závodních hráčů TJ Solidarita Praha 10. Od roku 2013 do roku 2017 působil jako trenér v tenisovém klubu TJ Sokol Horní Počernice. Dále se podílí na trenérské činnosti v TK Hostýnská, TK Rapid a na mezinárodních tenisových kempech. V minulosti byl členem tenisového klubu TŠ Hostivař (Pražská liga) a TO Bohemians Praha, v současné době stále aktivně hrající za TJ Solidarita Praha (Pražská divize, 1. třída).

copyright Arectus Multimedia, s.r.o., rapidtenis.cz, TOPlist,